Mini Vidanjör Kuka Hizmeti

Mini Vidanjör Kuka

Kuka Nedir ? Yüksek basınçlı su ile kanal içinde yer alan tıkanıklıklar parçalanarak tıkanıklık giderilir ya da daha sonra vidanjör (vakum tankeri) ile tahliye edilmesi için rögar ağzına (menhol) taşınır, böylece kanal çeperlerine yapışarak kanal çapını daraltan, tıkanıklığa sebebiyet veren ve düzenli akışı engelleyen maddeler ortadan kaldırılmış olur.

Kuka aracı ne işe yarar?
İş yerlerinde ve villa tipi evlerin yoğun olduğu kırsal yaşam alanlarında son derece etkin çözümler sunar. Kanalizasyonun eğimden ötürü tam manasıyla işlevini yerine getiremediği yerler ise en sık tercih edilen bölgeler arasındadır.

Kuka Aracı ile Tıkanıklık Giderme
Aynı zamanda kuka hizmeti sonrasında tıkanıklık giderildiğinde pisliklerin çekilmesi mümkündür. Bunun için yalnızca kuka aracı devre dışı bırakılıp vidanjöre geçilir. Vidanjör ise tazyikli suyun parçaladığı pislikleri vakum yoluyla tankerine çeker. Bu şekilde tıkanıklığın kaynağı olan pislik, tortu ve çözeltiler kanaldan alınmış olur. Tüm bu işlemlerin yapılmasıyla kanal açma işlemi kuka hizmeti sayesinde kolayca yapılmış olur. Farklı metotlarla bir arada kullanılması ve pratik oluşu kullanım amaçları arasında ilk sırada yer alır